GA0603A221FXAAP31G
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
DataSheet
GA0603A221FXAAP31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)