GA0603H332KBBAR31G
Description
CAP CER 3300PF 100V X8R 0603
DataSheet
GA0603H332KBBAR31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)