D152K29X7RL6UL5RX1
Description
CAP CER 1500PF 500V X7R RADIAL
DataSheet
D152K29X7RL6UL5RX1 PDF
Type Description
Series:D
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)