VJ3838D330GXSQW
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 7.2KV C0G/NP0 3838
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ3838D330GXSQW PDF
Type Description
Series:VJ QUAD HIFREQ
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:7200V (7.2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:3838 (9797 Metric)
Size / Dimension:0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.118" (3.00mm)