GA1210A272KBAAT31G
Description
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 1210
DataSheet
GA1210A272KBAAT31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)