F151K33Y5RR6UK7R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 150PF 3KV Y5R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
F151K33Y5RR6UK7R PDF
Type Description
Series:F
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:Y5R
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)