CK45-R3FD101K-VRA
Description
CAP CER 100PF 3KV RADIAL
DataSheet
CK45-R3FD101K-VRA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)