800C8R2CTN3600X
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP 8.2PF 3600V 5% CASE C
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
800C8R2CTN3600X PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Capacitance:8.2 pF
Tolerance:-
Voltage - Rated:3600V (3.6kV)