1C30X7R472K100B
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
1C30X7R472K100B PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)