S120J33SL0R64K7R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 12PF 3KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
S120J33SL0R64K7R PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C