TD045150WH10238BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 13KV R85 NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TD045150WH10238BJ1 PDF
Type Description
Series:TD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:13000V (13kV)
Temperature Coefficient:R85
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:1.772" Dia (45.00mm)