B37981M1222K051
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
B37981M1222K051 PDF
Type Description
Series:B37981M
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)