B37987F5104K031
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
DataSheet
B37987F5104K031 PDF
Type Description
Series:B37987F
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)