GA0805Y473KXABP31
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.047UF 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GA0805Y473KXABP31 PDF
Type Description
Series:GA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)