B37950K2223K062
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1210
DataSheet
B37950K2223K062 PDF
Type Description
Series:B37950K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)