4AX222K5
Manufacturer
Semtech
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 5KV X7R NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
4AX222K5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.472" L x 0.453" W (12.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.299" (7.60mm)