561RC0KBA102EC1R5C
Description
CAP CER 1.5PF 1KV C0K RADIAL
DataSheet
561RC0KBA102EC1R5C PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 561R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:1.5 pF
Tolerance:-
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0K
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C