VJ2225Y275KLAAT2MP
Description
CAPACITOR CERAMIC MLCC 2225
DataSheet
VJ2225Y275KLAAT2MP PDF
Type Description
Series:VJ Hi-Rel
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.7 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)