VJ2012Y271KXUSTX1
Description
CAP CER 270PF 250VAC X7R 2012
DataSheet
VJ2012Y271KXUSTX1 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:270 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:2012 (5030 Metric)
Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)