B37986N5682J054
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL
DataSheet
B37986N5682J054 PDF
Type Description
Series:B37986N
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)