561RDF0BJ102EJ102K
Description
CAPACITOR CERAMIC RADIAL
DataSheet
561RDF0BJ102EJ102K PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:-
Tolerance:-
Voltage - Rated:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Ratings:-
Applications:-
Failure Rate:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:-
Lead Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
564RC0GRR302EE100K
564RC0GRR302EE100K
CAPACITOR CERAMIC RADIAL
S483501267A
S483501267A
CAP CER 1000PF 12KV
562RX5FBA102EE201M
562RX5FBA102EE201M
TOOL HAND CRIMPER 24-28AWG SIDE
17W05553
17W05553
FLAT WASHER, .415 ID, .555 OD, .
KBL603G T0
KBL603G T0
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 6A KBL