GA0402A180FEBAO34G
Description
CAPACITOR CER 0402
DataSheet
GA0402A180FEBAO34G PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:18 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Epoxy Mountable
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)