GA0402D180GXXAC31M
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 18PF 25V HI FREQ 0402
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GA0402D180GXXAC31M PDF
Type Description
Series:GA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:18 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.61mm)