TP050F103Z-A-B
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 25V Y5V AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TP050F103Z-A-B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:10000 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)