KHC500E225Z43N0T00
Description
CAP CER 2.2UF 50V Y5U
DataSheet
KHC500E225Z43N0T00 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C