B37987M1183K054
Description
CAP CER 0.018UF 100V X7R RADIAL
DataSheet
B37987M1183K054 PDF
Type Description
Series:B37987M
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)