561RTCXQ10
Description
CAP CER 10PF 1KV NP0 RADIAL
DataSheet
561RTCXQ10 PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 561R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C