VJ1808A100GCGAT
Description
CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 1808
DataSheet
VJ1808A100GCGAT PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Non-Magnetic
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)