564RJK202EL103MA29
Description
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
DataSheet
564RJK202EL103MA29 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C