564RP3KUN602EG101K
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 100PF 6KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
564RP3KUN602EG101K PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 564R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C