VJ1812A120MNRAT
Description
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 1812
DataSheet
VJ1812A120MNRAT PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:12 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Non-Magnetic
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)