562RBA501AH153ZB18
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.015UF 500V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
562RBA501AH153ZB18 PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 562R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C