C0603C181J1GAC
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
CAP CER 180PF 100V NP0 0603
DataSheet
C0603C181J1GAC PDF
Type Description
Series:C
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:180 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)