SCAP,PBLS-5.66/16.2
Description
CAP 5.66F -10% +20% 16.2V UCAP
DataSheet
SCAP,PBLS-5.66/16.2 PDF
Part Status:Active
Capacitance:5.66 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:16.2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):180mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:3.110" L x 0.551" W (79.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C