PHV-5R4V505-R
Description
CAP 5F -10% +30% 5.4V T/H
DataSheet
PHV-5R4V505-R PDF
Part Status:Active
Capacitance:5 F
Tolerance:-10%, +30%
Voltage - Rated:5.4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):70mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.209" (5.30mm)
Size / Dimension:0.839" L x 0.433" W (21.30mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):1.280" (32.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C