DSF357Q3R0
Description
350F 3.0V 35*60
DataSheet
DSF357Q3R0 PDF
Part Status:Active
Capacitance:350 F
Tolerance:-10%, +30%
Voltage - Rated:3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):3mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):2.362" (60.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C