PHV-5R4V305-R
Description
CAP 3F -10% +30% 5.4V T/H
DataSheet
PHV-5R4V305-R PDF
Part Status:Active
Capacitance:3 F
Tolerance:-10%, +30%
Voltage - Rated:5.4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):80mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.465" (11.80mm)
Size / Dimension:0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.280" (32.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C