DVN-5R5D473T-R5
Description
CAP 47MF -20% +80% 5.5V SMD
DataSheet
DVN-5R5D473T-R5 PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 mF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:5.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):30Ohm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C