PAS0815LR2R3105
Description
CAP 1F 20% 2.3V T/H
DataSheet
PAS0815LR2R3105 PDF
Type Description
Series:LR
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:1 F
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:2.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):70mOhm
Lifetime @ Temp.:-
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 60°C