UMAL361421B024TA01
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP 100F 2.7V SURFACE MNT
Catalog
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
DataSheet
UMAL361421B024TA01 PDF
Type Description
Series:UMAL
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:100 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance):100mOhm
Lifetime @ Temp.:-
Termination:SMD (SMT) Tabs
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:3-SMD, Flat Lead
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.827" L x 0.551" W (21.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):0.142" (3.60mm)
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C