ECH-U1H333JX5
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 50VDC 1210
Catalog
Film Capacitors
DataSheet
ECH-U1H333JX5 PDF
Type Description
Series:ECH-U(X)
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:30V
Voltage Rating - DC:50V
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.091" (2.30mm)