ECQ-E1684JF9
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC RADIAL
DataSheet
ECQ-E1684JF9 PDF
Type Description
Series:ECQ-E(F)
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:100V
Dielectric Material:Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C