B32560J6123K289
Description
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC 2DIP
DataSheet
B32560J6123K289 PDF
Type Description
Series:SilverCap™ B32560
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - DC:400V
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:2-DIP
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)