MKP1845239205
Description
CAP FILM 3900PF 10% 2KVDC AXIAL
DataSheet
MKP1845239205 PDF
Type Description
Series:MKP1845
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:700V
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C