MCM01-009DF220J-F
Description
CAP MICA 22PF 5% 1KV SMD
DataSheet
MCM01-009DF220J-F PDF
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1 kV
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard SMD
Lead Spacing:-
Features:RF, High Frequency
Size / Dimension:0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)