MCM01-002CD150J-F
Description
CAP MICA 15PF 5% 500V SMD
DataSheet
MCM01-002CD150J-F PDF
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Mica
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C