T494X337M010AT
VIGOR # :
986161
Description
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
DataSheet
T494X337M010AT PDF
Type Description
Series:T494
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):100mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)