TAP334K035BRS
VIGOR # :
986164
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL
DataSheet
TAP334K035BRS PDF
Type Description
Series:TAP
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:35 V
Type:Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):15Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)