T491B106M006AT4818
VIGOR # :
993829
Description
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1411
DataSheet
T491B106M006AT4818 PDF
Type Description
Series:T491
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):3.5Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)