TM3C226K016EBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2312
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
TM3C226K016EBA PDF
Type Description
Series:TANTAMOUNT®, TM3
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.4Ohm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)